کشاورزی در ترکیه و بررسی چالش های موجود

کشاورزی در ترکیه و بررسی چالش های موجود

کشاورزی در ترکیه و بررسی چالش های موجود

بخش کشاورزی ترکیه یکی از بزرگ ترین تولیدکنندگان و صادرکنندگان محصولات کشاورزی جهان است.

این کشور شاهد رشد اقتصادی بسیار بالایی در زمینه ی کشاورزی در ترکیه بوده است و با صادرات به ۱۹۰ کشور جهان اقتصاد ترکیه در بخش کشاورزی آینده ای روشن را پیش روی خود می بیند.

درآمد حاصل از شغل کشاورزی در این کشور بسیار بوده است و همزمان مانع واردات محصولات کشاورزی به این کشور می شود و این موضوع با توجه به ارزش پول ملی این کشور نقش خود را به خوبی نشان می دهد.

رشد و تمایل افراد به خرید ملک در ترکیه و این شغل باعث افزایش کیفیت محصولات کشاورزی کشور ترکیه شده و روز به روز بازارهای بیشتری را به دست می آورد.

ترکیه از جهت آب و هوایی برای کشاورزی وضعیت بسیار مناسبی به وجود آورده است و وجود گلخانه های مدرن، وفور شرکت های کشاورزی در ترکیه و توجه به کشاورزی به عنوان شیوه توسعه اقتصادی ترکیه و کمک به اقتصاد ملی این کشور شرایط را بسیار مطلوب کرده است.

از گلخانه زمینی گرفته تا مزارع مختلف باعث کاشت تمامی گیاهان در این کشور شده است و کاشت گیاهانی چون :گوجه فرنگی، انواع میوه، سبزی، گیاهان همچون پنبه، توت فرنگی بسیار پر سود بوده و کشاورزان زیادی به کشت آنها مشغول می باشند.

قیمت ارزان مزرعه در این کشور باعث شده است تا کشاورزان از سراسر جهان محل زندگی خود را جهت کار در ترکیه ترک کرده و شهروند این کشور شوند.

 

کشاورزی در ترکیه و بررسی چالش های موجود

کشاورزی در ترکیه و بررسی چالش های موجود

چالش های موجود کشاورزی ترکیه

چالش های موجود کشاورزی ترکیه عبارتند از:

چالش اول: در سال های آینده عدم تعادل منابع آب و تقاضاهای مصرف کنندگان برای تضمین آب کافی برای کشاورزی اگر به طور مناسب مدیریت نشود، اثر تخریبی بر روی محیط زیست خواهد داشت و منابع آبی و زمین را در معرض خطر خواهد بود.

چالش دوم: زمین های کشاورزی ترکیه در حال قطعه قطعه شدن هستند و هر تکه زمین به 6 قسمت یا بیشتر تقسیم شده است که اندازه ی آنها بر اثر قانون وراثت در حال کاهش است.

چالش سوم: مزارع کوچک با ساختار بسیار پراکنده که به شدت وابسته به یارانه های دولتی هستند، مشکلات جاری صادرات دام به کشورهای عضو اتحادیه اروپا، هزینه های بالای مکانیزاسیون کشاورزی برای مزارع کوچک که باعث جلوگیری از افزایش بهره وری تولید شده اند، اثر منفی افزایش قیمت خوراک بر بخش دام بعنوان نقاط ضعف بخش کشاورزی ترکیه بوجود امده است.

چالش چهارم: تهدیدی جدی برای آینده این بخش در ترکیه باشد فرسایش گسترده خاک است.

بررسی چالش های موجود کشاورزی ترکیه

بررسی چالش های موجود کشاورزی ترکیه

در باره نویسنده :

هدف اصلی ما در این وب سایت ارائه اطلاعات جامع و بروز در زمینه سرمایه گذاری و املاک ترکیه است. کارشناسان و مشاوران هلدینگ آریا در ترکیه به عنوان معتبرترین و بزرگترین مرکز سرویس دهی ترکیه می توانند شما را در زمینه اخذ اقامت ترکیه، سرمایه گذاری در ترکیه و املاک ترکیه راهنمائی کنند.

ثبت ديدگاه