ویزای کار ترکیه و میزان حقوق در ترکیه

ویزای کار ترکیه و میزان حقوق در ترکیه

ویزای کار ترکیه و میزان حقوق در ترکیه

یکی از راه های مهاجرت ترکیه از طریق کار می باشد، که پس از اخذ اقامت از طریق کار نسبت به اخذ تابعیت ترکیه می توان اقدام کرد و این روش یکی از روش های مهاجرت به ترکیه می باشد روش های دیگر نظیر جهت مهاجرت تحصیلی و سرمایه گذاری و خرید ملک در ترکیه نیز وجود دارد.

ویزای کار ترکیه باید ابتدا باید شما برای یک اجازه کار درخواست خود را از داخل و یا خارج از ترکیه ارائه نموده و شما نیاز به یک قرارداد کار و یا پیشنهاد کاری خواهید داشت و هنگامی که مدارک و اسناد شما و کارفرمای شما تسلیم شده اند باید به اداره وزارت کار ترکیه و امور اجتماعی ترکیه برسند، از این رو پروسه زمانی بررسی پرونده شما ظرف مدت ۹۰ روز به طول خواهد انجامید و وقتی درخواست شما مورد تایید قرار گرفت، باید فرد به صورت حضوری به کشور ترکیه مراجعه نماید و ویزای کار و اجازه دریافت گذرنامه خود را مهر و تأیید نماید.

ویزای کار ترکیه و میزان حقوق در ترکیه بر طبق قوانین، شما با کارفرمای مشخص برای یک حرفه ی خاص در مکان معینی مشغول به کار می شوید و بعد از گذشت 1سال در صورت توافق طرفین این اجازه کار قابل تمدید تا 3 سال دیگر می باشد و فرد جهت تمدید اجازه کار در کشور ترکیه بایستی حداقل 15 روز قبل از اتمام مجوز خویش جهت تمدید مجدد آن اقدام نماید.

ویزای کار ترکیه و میزان حقوق در ترکیه و میانگین حقوق دریافتی کارگران بین المللی در کشور ترکیه بسته به نوع کار، مدرک تحصیلی و سابقه کاری متفاوت می باشد و به طور میانگین این میزان از 15 هزار دلار تا 105 هزار دلار بسته به نوع شغل متفاوت می باشد.

ویزای کار ترکیه و میزان حقوق در ترکیه

ویزای کار ترکیه و میزان حقوق در ترکیه

انواع ویزای کار ترکیه

گردشگی و صنعت توریسم و کشاورزی در اقتصاد کشور ترکیه نقش موثری دارد و بدلیل حضور چشم گیر گردشگران در ترکیه زمینه جذب نیروی کار بالایی ایجاد شده است.

انواع ویزای کار ترکیه عبارتند از:

  • ویزای کار موقت یکساله

ورود اولیه به بازار کار ترکیه پس از عقد قرارداد با کارفرمای ترک به منظور آغاز به کار

  • ویزای کار دائم

افرادی که 8 سال سابقه کار و زندگی در ترکیه از طریق ویزای کار موقت 1 ساله را دارند و به نوعی قبلاً اجازه اقامت دائم خود را دریافت کرده اند.

  • ویزای کار مستقل

 افرادی که سابقه 5 سال کار و زندگی در ترکیه را دارند و قصد افتتاح مغازه برای شغل و حرفه خود را دارند.

  • ویزای کار ویژه
این ویزا ویژه کارشناسان خبره و دارای تحصیلات بالا، سرمایه گذاران در حوزه علم و فناوری، شهروندان اتحادیه اروپا و افرادی که با شهروندان ترک ازدواج کرده اند می باشد.
  • ویزای کار موقت ویژه

این ویزا ویژه ورزشکاران، هنرمندان است که بنا به دلایلی نیاز به حضور کوتاه مدت کاری در ترکیه دارند می باشد.

انواع ویزای کار ترکیه

انواع ویزای کار ترکیه

در باره نویسنده :

هدف اصلی ما در این وب سایت ارائه اطلاعات جامع و بروز در زمینه سرمایه گذاری و املاک ترکیه است. کارشناسان و مشاوران هلدینگ آریا در ترکیه به عنوان معتبرترین و بزرگترین مرکز سرویس دهی ترکیه می توانند شما را در زمینه اخذ اقامت ترکیه، سرمایه گذاری در ترکیه و املاک ترکیه راهنمائی کنند.

ثبت ديدگاه