هزینه اقامت و زندگی دانشجویان در ترکیه

هزینه اقامت و زندگی دانشجویان در ترکیه

هزینه اقامت و زندگی دانشجویان در ترکیه

هزینه های تحصیلی و هزینه های زندگی مناسب و نسبتا پائین کشور ترکیه، سهل الوصول بودن تردد به کشور ترکیه و دیگر عوامل، فرصت استثنایی برای داوطلبان ایرانی مهیا شده است تا امکان ادامه تحصیل در دانشگاه های معتبر کشور ترکیه را دارا باشند.

در کشور ترکیه با توجه به انتخاب و بودجه ی خود می توانید مسکن یا خوابگاه مناسبی با توجه به شرایط خود برای زندگی تهیه نمایید و هزینه مسکن در ترکیه درمقایسه با ایران پایین تر می باشد.

بسیاری از دانشگاههای ترکیه خوابگاه های دانشجویی ارائه می دهند که معمولا دانشجویان بین المللی از آن ها استفاده می نمایند، میانگین هزینه دانشجوی بین المللی در ترکیه حدود ۴۰۰ تا ۶۰۰ دلار در ماه می باشد که این هزینه شامل هزینه های محل اقامت، غذا، لباس، سرگرمی، حمل و نقل و تلفن می باشد، هزینه ی اداری و کتاب ها بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ دلار در هر ترم است اما باید به یاد داشته باشید که این هزینه ها بستگی به محل زندگی، شیوه زندگی و مقطع تحصیلی دانشجو متفاوت می باشد و هزینه تحصیل در کشور ترکیه با توجه به معیارهای مختلف متفاوت است.

سیستم حمل و نقل برای دانشجویان بین المللی در کشور ترکیه گزینه های سفر در ترکیه شامل اتوبوس ها، قطارها و خدمات مترو می باشد که بسیاری از آنها تخفیفاتی برای دانشجویان بین المللی به همراه دارد .

کشور ترکیه سیستم بانکداری مدرن به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد که شامل خدمات آنلاین، مدیریت حساب، انتقال ارز بین المللی و دستگاههای نقدی اتوماتیک می باشد.

دانشگاههای در ترکیه معمولا خدمات پزشکی رایگان به دانشجویان بین المللی ارائه می دهند، دانشگاه ها مشاوره اولیه را ارائه می دهند اما برای هزینه های درمانی بیشتر هزینه های بیشتری پرداخت گردد.

هزینه اقامت و زندگی دانشجویان در ترکیه

هزینه اقامت و زندگی دانشجویان در ترکیه

در باره نویسنده :

هدف اصلی ما در این وب سایت ارائه اطلاعات جامع و بروز در زمینه سرمایه گذاری و املاک ترکیه است. کارشناسان و مشاوران هلدینگ آریا در ترکیه به عنوان معتبرترین و بزرگترین مرکز سرویس دهی ترکیه می توانند شما را در زمینه اخذ اقامت ترکیه، سرمایه گذاری در ترکیه و املاک ترکیه راهنمائی کنند.

ثبت ديدگاه