مقایسه اقامت ترکیه با اقامت اروپا

مقایسه اقامت ترکیه با اقامت اروپا

مقایسه اقامت ترکیه با اقامت اروپا

برای تصمیم‌گیری راجع به اقامت ترکیه یا اروپا به بسیاری از پارامترها بستگی دارد از جمله: سلیقه متقاضی مهاجرت، توانایی مالی، ویژگی‌های شخصیتی، سبک زندگی، سن، تحصیلات، تخصص، قوانین ملیت و مهاجرت فرد

اقامت دائم ترکیه یا اروپا در حقیقت اینکه فرد متقاضی می تواند برای همیشه در کشور مورد نظر خودش بماند و ولی خیلی از افراد اقامت دائم را با اخذ شهروندی ترکیه یکی می دانند در صورتی که با هم متفاوت هستند.

مقایسه اقامت ترکیه یا اقامت اروپا با بررسی ابعاد مختلف هست که به طور کلی عبارتند از:

مورد اولی میزان سرمایه برای کارهای اقامت است که هزینه های اخذ اقامت اروپا به صورت قانونی حدود ۱۰ تا ۱۵ برابر دریافت اقامت ترکیه به صورت قانونی می باشد ولی در مورد ترکیه این عدد ناچیز و قابل صرف نظر کردن است اما در دریافت اقامت اروپا این مسئله قابل توجه می باشد.

مود دوم هزینه های زندگی در ترکیه و هزینه های زندگی در اروپا می باشد و این عدد نیز با اختلاف زیاد، حدود ۵ برابر در اروپا بیشتر از ترکیه می باشد و هزینه های زندگی در اروپا برای 1 سال حدود ۵ برابر ترکیه است و اگر فرد دیگر اقامت یکساله ترکیه را داشته باشد هزینه ی زندگی کمتری نسبت به اروپا دارد.

مورد سوم امکانات موجود در کشورهای اروپایی و ترکیه می باشد که ترکیه در این سالها پیشرفت های چشمگیری داشته و سعی دارد تا خود را به استانداردهای اروپایی نزدیک کند و از طرفی کشورهای اروپایی که در آنها امکان دریافت اقامت وجود دارد بسیار محدودند و از کشورهایی هستند که از لحاظ اقتصادی زیاد مورد توجه نمی باشند مانند هزینه های زندگی و کار در کشورهای  حوزه شینگن بالا هست.

مقایسه اقامت ترکیه با اقامت اروپا

مقایسه اقامت ترکیه با اقامت اروپا

بهترین کشورها برای سرمایه گذاری و  اقامت

حوزه شنگن یکی از پر طرفتار ترین مکانهایی است که مهاجرین به مقصد آن اقدام میکنند و هر کشور از این حوزه شرایط خاص خودش را دارد و معمولا مهاجرین با اخذ ویزای تحصیلی و سپس تبدیل آن به ویزای کار ( پس از پایان تحصیل ) و در نهایت اخذ اقامت دائم در اروپا اقدام میکنند و البته برخی کشورها شرایط دیگری نیز دارند.

کشورهایی مانند قبرس و ترکیه سرمایه گذاری ملک با مبالغی حدود یک میلیون دلار آمریکا در کمتر از 6 ماه به متقاضی تابعیت میدهند.

در حال حاضر دریافت اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری در کشور های اروپایی بدون نیاز به زندگی در آن کشورها و پرداخت مالیات های اقامتی امکان پذیر است و کشور هایی که اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری ارائه میدهند، مالتا، اسپانیا، پرتغال، قبرس هستند.

کشور های زیادی در اروپا وجود دارند که اقامت دائم کشورشان را ارائه می دهند و این اقامت بعداً می تواند منجر به اقامت دائم شود در برخی موارد هم اقامت دائم از همان ابتدا به متقاضی داده می شود.

بهترین کشورها برای سرمایه گذاری و اقامت

بهترین کشورها برای سرمایه گذاری و اقامت

در باره نویسنده :

هدف اصلی ما در این وب سایت ارائه اطلاعات جامع و بروز در زمینه سرمایه گذاری و املاک ترکیه است. کارشناسان و مشاوران هلدینگ آریا در ترکیه به عنوان معتبرترین و بزرگترین مرکز سرویس دهی ترکیه می توانند شما را در زمینه اخذ اقامت ترکیه، سرمایه گذاری در ترکیه و املاک ترکیه راهنمائی کنند.

ثبت ديدگاه