مزایای و مدارک بورسیه در ترکیه

مزایای و مدارک بورسیه در ترکیه

مزایای و مدارک بورسیه در ترکیه

شما به عنوان یک دانشجوی بین الملل در ترکیه، شما فرصتی برای تجربه مدرنیته و سنت در یکی از امن ترین و پایدار ترین کشورهای منطقه خواهید داشت.

این شهر از موقعیت جغرافیایی و آب و هوای بسیار جالبی برخوردار است و در واقع پل میان قاره ی اروپا و آسیا محسوب می شود و بسیاری از افرادی که برای اهداف تحصیلی به ترکیه می روند از آسایش و آرامش و وجود فرصت های شغلی مناسب در کشور ترکیه، بسیار راضی بوده اند و آنرا برای ادامه ی زندگی انتخاب می نمایند.

دانشگاه های ترکیه از اعتبار علمی بسیار بالای برخوردار است و اغلب دانشگاه ها برای ارتقاء سطح علمی خود با دانشگاه های معتبر جهانی ارتباط مستقیم دارند به طور مثال دانشگاه حاجت تپه ترکیه به طور مستقیم با دانشگاه هاروارد آمریکا در ارتباط است.

داوطلبی که برای اخذ بورس تحصیلی ترکیه در یک مقطع تحصیلی اقدام می نماید، باید یک مقطع قبل آن را گذرانده باشد یا این که تا آخر این سال تحصیلی به اتمام برساند.

مزایا و امکانات بورس تحصیلی ترکیه عبارتند از:

نسبت به مقطع تحصیلی، کمک هزینه پرداختی ماهیانه به این شکل می باشد: دریافت مبلغ نقدی به صورت ماهانه، فوق دیپلم تقریبا 280 دلار ماهیانه، لیسانس تقریبا 280 دلار ماهیانه، فوق لیسانس تقریبا 423 دلار ماهیانه، دکترا تقریبا 565 دلار آمریکا، پژوهشی تقریبا 565 دلار ماهیانه

  • مدارک لازم برای تقاضای بورسیه تحصیلی ترکیه عبارتند از:
  • کارت شناسایی معتبر مانند شناسنامه، کارت ملی یا گذرنامه
  • مدرک فارغ‌التحصیلی موقت یا دانشنامه
  • ریز نمرات، افرادی که هنوز فارغ التحصیل نشده اند
  • مدارک یا گواهی علمی،پژوهشی یا تجربی
  • گواهی چکیده مقالات چاپ شده یا شرکت در کنگره های بین المللی،
  • عکس ۴×۶ اسکن شده
  • معرفی‌نامه یا توصیه نامه علمی از طرف دو استاد دانشگاه محل تحصیل برای مقاطع ارشد و دکترا
مزایای و مدارک بورسیه در ترکیه

مزایای و مدارک بورسیه در ترکیه

در باره نویسنده :

هدف اصلی ما در این وب سایت ارائه اطلاعات جامع و بروز در زمینه سرمایه گذاری و املاک ترکیه است. کارشناسان و مشاوران هلدینگ آریا در ترکیه به عنوان معتبرترین و بزرگترین مرکز سرویس دهی ترکیه می توانند شما را در زمینه اخذ اقامت ترکیه، سرمایه گذاری در ترکیه و املاک ترکیه راهنمائی کنند.

ثبت ديدگاه