شرایط کار حین تحصیل در ترکیه

شرایط کار حین تحصیل در ترکیه

شرایط کار حین تحصیل در ترکیه

کار ضمن تحصیل در ترکیه برای دانشجویان خارجی تابع شرایط و مقررات خاص خود امکان پذیر است و دانشگاه های ترکیه محققان خارجی و بین المللی را می پذیرند و درب دانشگاه ها بر روی محققان بین المللی باز است.

دانشگاههای دولتی و دانشگاه های خصوصی کارمندی غیر ترک استخدام می کنند که می توان دانشگاه هایی معتبر بین المللی مانند دانشگاه بغازیچی استانبول، دانشگاه فنی خاور میانه در آنکارا که هر دو عمومی هستند و دانشگاه های خصوصی می توان دانشگاه خصوصی سابانچ و بیلگی، Koc، و هم دانشگاه بیلکنت در آنکارا را نام برد.

عدم دانش زبان(ترکی) تنها مانع اصلی اخذ شغل موقت در ترکیه نمی باشد، دانشگاه هایی در ترکیه هست که دروس به زبان انگلیسی تدریس می شود.

طبق قانون جدید نیروی کار بین المللی، دانشجویان خارجی که در برنامه های فارغ التحصیلی رسمی در موسسه آموزش عالی در ترکیه، برنامه کارشناسی ارشد یا Ph.D. ثبت نام می کنند، قادر به درخواست و شرایط کار حین تحصیل در ترکیه می باشند.

اجازه کار برای دانشجویان خارجی، مجوز اقامت معتبر دانشجویی و حقوق اعطا شده توسط این اجازه اقامت را محدود نمی کند و روش ها و اصول مربوط به اشتغال دانشجویان خارجی توسط وزارتخانه با در نظر گرفتن ملاحظات وزارت امور داخلی و اصول تعیین شده توسط کمیته سیاست های مهاجرت تعیین می شود.

دانشجویانی که تحصیل در ترکیه 2018 را به پایان رسانده اند، می توانند برای مدت یکسال از تاریخ فارغ التحصیلی خود درخواست مجوز کار کنند، درخواست باید مطابق با اصول تعیین شده توسط هیئت مشورتی بین المللی ارزیابی شود و پس از پیدا کردن شغلی در یک شرکت ترکی، این شرکت باید از طرف خارجی برای مجوز کار درخواست کند و هیچ تضمینی وجود ندارد که وزارتخانه مطمئنا اجازه کار را به خارجیان ارائه دهد.

شرایط کار حین تحصیل در ترکیه

شرایط کار حین تحصیل در ترکیه

در باره نویسنده :

هدف اصلی ما در این وب سایت ارائه اطلاعات جامع و بروز در زمینه سرمایه گذاری و املاک ترکیه است. کارشناسان و مشاوران هلدینگ آریا در ترکیه به عنوان معتبرترین و بزرگترین مرکز سرویس دهی ترکیه می توانند شما را در زمینه اخذ اقامت ترکیه، سرمایه گذاری در ترکیه و املاک ترکیه راهنمائی کنند.

ثبت ديدگاه