سیستم بانکی در ترکیه

سیستم بانکی در ترکیه

سیستم بانکی در ترکیه

در بخش منابع مالی ترکیه، که عمدتا از حوزه بانکداری تشکیل شده است این بخش نزدیک به ۶۰ درصد سهم را  به خود اختصاص داده است.

خدمات بیمه و دیگر خدمات مالی نیز دارای پتانسیل قابل توجهی برای رشد می باشند و بخش خدمات مالی بسیاری از بخش ها از قبیل بانک های سپرده، بانک های توسعه و سرمایه گذاری، بانک های مشارکتی، بازار سرمایه، بیمه، لیزینگ مالی، تامین مالی تولید و مصرف کننده و سیستم بازنشتگی فردی را در بر می گیرد. در ازمیر در بخش مالی ، بانک ها سهم بزرگی را دارا می باشند.

بانکهای ترکیه همانند سایر بانکهای خارجی در رقابت با یکدیگر به سر می برند و برای اعطای وام به مشتریانشان به رقابت می پردازند.

سپرده گذاری در بانکهای دولتی ترکیه در ضمانت صد در صدی دولت است و برخی از شعب بانکهای خارجی در ترکیه عملا با اتباع ایرانی کار نمی کنند و به دلیل برخی تصمیمات داخلی و یا بخشنامه ای که از طرف مدیریت بانک صادر شده، به ایرانیان سرویس نمی دهند. لذا به اتباع ایرانی توصیه می شود که در بانکهای دولتی ویا خصوصی با مالکیت ترک، حساب باز کرده و با این بانکها ارتباط برقرار کنند.

اصطلاح EFT را در ترکیه و سیستم بانکداری ترکیه زیاد خواهید شنید و نقل و انتقال وجوه بین دو بانک مختلف که فقط در ساعات اداری انجام می شود EFT گفته می شود و  و اگر در ساعاتی خارج از ساعت اداری این کار انجام گیرد وجه مورد نظر فردای آن روز به حساب می نشیند و اما در صورتی که انتقال وجه بین دو شعبه یک بانک باشد به آن HAVALE  می گویند که چه در ساعات روزهای کاری یا تعطیل باشد چه در تایم غیر کاری همان لحظه به حساب می نشیند.

سیستم بانکی در ترکیه

سیستم بانکی در ترکیه

کارت اعتباری در ترکیه

اگر دارای اجازه کار رسمی در ترکیه هستید، به راحتی می توانید از بانک درخواست کارت اعتباری کنید و میتوانید از محل کارخود نامه ای مربوط به مبلغ حقوق در ترکیه هستید ماهیانه خود دریافت کنید و به بانک ارائه کنید و بانک مطابق با مبلغ حقوق شما برای شما کار اعتباری صادر می کند .

اما اگر دارای اقامت ترکیه از طریق خرید ملک و یا اقامت از طریق اجاره آپارتمان در ترکیه هستید، در این صورت چون مقیم ترکیه هستید اما از جایی حقوق دریافت نمی کنید، میتوانید با بلوکه کردن پول در بانک، کارت اعتباری دریافت کنید .

بانک ها برای افراد دارای اقامت توریستی سالانه به شرط بلوکه کردن سپرده معادل درصدی از مبلغ سپرده مسدود شده که این درصد در هر بانک متفاوت است، کارت اعتباری (Credit Card) صادر می کنند و افراد دارای اقامت کاری در ترکیه نیز متناسب با میزان درآمد یا حقوق ماهانه، بدون بلوکه کردن سپرده نقدی می توانند کارت اعتباری دریافت کنند.

کارت اعتباری در ترکیه

کارت اعتباری در ترکیه

در باره نویسنده :

هدف اصلی ما در این وب سایت ارائه اطلاعات جامع و بروز در زمینه سرمایه گذاری و املاک ترکیه است. کارشناسان و مشاوران هلدینگ آریا در ترکیه به عنوان معتبرترین و بزرگترین مرکز سرویس دهی ترکیه می توانند شما را در زمینه اخذ اقامت ترکیه، سرمایه گذاری در ترکیه و املاک ترکیه راهنمائی کنند.

ثبت ديدگاه