دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در ترکیه

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در ترکیه

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در ترکیه

متقاضیان قصد دارند که در دانشگاه های ترکیه به ادامه تحصیل بپردازند و همان طور که می دانید دانشگاه های مورد تایید وزرات بهداشت مورد توجه بسیاری از متقاضیان می باشد.

تحصیل در ترکیه می تواند به دلایلی چون نزدیکی و سهولت در رفت و آمد دانشجو و والدین، هزینه ی تحصیل بسیار پایین، اعتبار مدرک فارغ التحصیلان در سطح بین المللی، برخورداری از سطح علمی بالای دانشگاه و امکانات رفاهی عالی و …گزینه ی بسیار مناسبی برای ادامه ی تحصیل باشد.

هزینه ی تحصیل در دانشگاه های دولتی ترکیه متغیر می باشد و تحصیل در ترکیه به دو زبان ترکی و انگلیسی و بدون مدرک زبان امکان پذیر می باشد.

براساس تصویب شورای عالی ارزشیابی مدارک دانش آموختگان خارج از کشور که هر ساله برگزار می شود و رتبه بندی های معتبر جهانی که بعضا از پراستنادترین نظام های رتبه بندی جهانی هستند و توسط وزارت بهداشت و شورای عالی ارزشیابی مدارک دانش آموختگان خارج از کشور به تهیه شده است.

این لیست سالیانه مورد بازنگری قرار گرفته و بنابر اعلام شورای عالی ارزشیابی مدارک دانش آموختگان خارج از ابتدای سپتامبر 2018 تا 2019 صرفا دانشگاههای موجود در این لیست جهت ادامه تحصیل مورد تایید بوده و مدارک صادره طبق ضوابط قابل ارزشیابی می باشند.

متقاضیان تحصیل در دانشگاههای خارجی از ابتدای سپتامبر 2019 صرفا به دانشگاههای مورد تایید وزارت بهداشت مراجعه کنند.

طبق آخرین لیست اعلام شده از سوی وزارت بهداشت در حال حاضر دانشگاه های در ترکیه مورد تایید وزارت بهداشت و درمان ایران می باشد که در زیر اسامی آنها آورده شده است:

  • 1- دانشگاه جراح پاشا ( استانبول )
  • 2- دانشگاه حاجت تپه
  • 3- دانشگاه آنکارا
  • 4- دانشگاه koç (دانشگاه خصوصی کوچ دراستانبول)
  • 5- دانشگاه ege (دانشگاه اژه درازمیر)
  • 6- دانشگاه آتاتورک (با همکاری دانشگاه ارومیه)
دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در ترکیه

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در ترکیه

در باره نویسنده :

هدف اصلی ما در این وب سایت ارائه اطلاعات جامع و بروز در زمینه سرمایه گذاری و املاک ترکیه است. کارشناسان و مشاوران هلدینگ آریا در ترکیه به عنوان معتبرترین و بزرگترین مرکز سرویس دهی ترکیه می توانند شما را در زمینه اخذ اقامت ترکیه، سرمایه گذاری در ترکیه و املاک ترکیه راهنمائی کنند.

ثبت ديدگاه