ثبت شرکت ترکیه 2019

ثبت شرکت ترکیه 2019

ثبت شرکت ترکیه 2019

ثبت شرکت در ترکیه دارای جذابیت های بسیار زیادی، بخصوص برای ایرانیان است و اگر به فکر ورود به عرصه بین المللی تجارت می باشید از میان کشورهای همسایه ایران عزیزمان، کشور ترکیه به طور قطع یکی از بهترین مقاصد برای شما خواهد بود.

رشد مناسب تجاری، اقتصادی ترکیه در سالهای اخیر مورد توجه بسیاری از تجار و فعالان عرصه اقتصاد بوده است و همچنین موقعیت خاص جغرافیایی آسیایی، اروپایی این کشور برای تجارت بین المللی یک امکان خاص فراهم آورده است.

ثبت شرکت در ترکیه برای شما نیاز شروع هر گونه فعالیت اقتصادی خواهد بود این فعالیت شامل هرگونه فعالیت اقتصادی مانند افتتاح یک رستوران ،یک مغازه ، آرایشگاه و یا هرگونه فعالیت است.

دو دلیل اصلی که توجه سرمایه گذاران را به بازارهای ترکیه و کسب و کار در این کشور جذب می کند وجود زیر بنای خوب و نیروی کار شایسته است و این کشور همچنین دارای یک سیستم مالیاتی مطلوب می باشد و دولت ترکیه مزایای مالیاتی را برای کسانی که شرکت های خود را در مناطق آزاد تأسیس می کنند، اختصاص داده است و به همین دلیل، انگیزه زیادی برای تحقیق و توسعه، سرمایه گذاری های استراتژیکی یا سرمایه گذاری های بزرگ ایجاد می شود.

همه ی افراد خارجی در ترکیه برای راه اندازی هر کسب و کاری ابتدا باید اقدام به ثبت شرکت کنند و با ثبت شرکت در ترکیه می توانید برای خود اجازه کار دریافت کنید و بعد از دریافت اجازه کار، شما میتوانید بدون محدودیت به ترکیه ورود و خروج داشته، خود را بیمه کنید و پس از ۵ سال اقامت دائم بگیرید.

ثبت شرکت ترکیه 2019

ثبت شرکت ترکیه 2019

هزینه ها و انواع شرکت ها در ترکیه

به دلیل رشد اقتصادی ترکیه در چند سال اخیر، توجه سرمایه گذاران زیادی را به خود جلب کرده است و کشور ترکیه رشد اقتصادی امیدوار کننده ای دارد و رشد آن سریع تر از اعضا OECD است.

هزینه های جاری یک شرکت در ترکیه عبارتند از: هزینه حسابدار، هزینه کارمند، هزینه اجاره محل دفتر، هزینه حقوق و بیمه کارمند و بیمه اعضای شرکت، هزینه آب، برق، تلفن و اینترنت، در صورتی که محل کار اجاره باشد ۲۳ درصدمالیات بر اجاره، هزینه های دفاتر رسمی و پلمپ آن دردارایی، مالیات بر درآمد

انواع شرکت هایی که می توانند در ترکیه تأسیس و ثبت شوند عبارتند از:

 • شرکت های سهامی که معمولاً توسط سرمایه گذاران علاقمند به راه اندازی پروژه و کسب و کارهای بزرگ در ترکیه تأسیس می شوند.
 • شرکت با مسئولیت محدود که می تواند به صورت عمومی و خصوصی باشد، با این حال نوع خصوصی معمولاً توسط شرکت های خارجی سرمایه گذاری می شود.
 • شرکت مادر که یک فرم تجاری غیر سازمانی است و مشارکت محدود با سایر کشورها دارد.
 • شرکت جمعی که یک ساختار غیر سازمانی دارد و می تواند تنها توسط فرد عادی ثبت شود.
 • شرکت تعاونی یکی از قدیمی ترین و همچنین یکی از محبوب ترین شرکت های ترکیه است.
هزینه ها و انواع شرکت ها در ترکیه 

هزینه ها و انواع شرکت ها در ترکیه

نکته های مهم ثبت شرکت در ترکیه

یکی از زمینه های مهم برای سرمایه گذاری خرید ملک در ترکیه می باشد، اما تاجران ایرانی با ثبت شرکت درترکیه به بازار این کشور راه یافته و از این راه کسب درآمد می کنند و با ثبت شرکت در ترکیه قادرید تا تجارت خود را با کشورهای مختلف از طریق این شرکت ها انجام دهید.

پاسپورت ترکیه رتبه 49 را در بین رتبه بندی جهانی به خود اختصاص داده است و با این پاسپورت می توان بدون ویزا به 107 کشور جهان سفر کرد.

در پروسه ثبت شرکت در ترکیه موارد مهم شامل موارد زیر است:
 • ثبت شرکت در ترکیه بدون اقامت نیز انجام میشود و الزامی برای اخذ اقامت ترکیه قبل از ثبت شرکت در ترکیه نیست.
 • در پروسه ثبت شرکت در ترکیه الزامی به این نیست که دفتر تجاری داشته باشید شما میتوانید آدرس منزل را نیز به عنوان هوم آفیس به اداره ثبت اعلام نمایید.
 • شما باید یک یا نهایتا دو عنوان کلی مانند شرکت مشاوره و بازرگانی …. یا شرکت ساختمانی و توریستی …. معرفی و لی در اساسنامه شرکت می توانید موضوعات کلی کاملا بی ارتباط مانند پزشکی و پوشاک یا ساختمان و … را با جزئیات بیاورید.
 • پروسه ثبت شرکت در ترکیه طی یک هفته تا ده روز انجام میگیرد.
 • طبق قانون کشور ترکیه شما باید یک حسابدار جهت انجام امور مالیاتی و اداری به دولت معرفی کنین تجربه و تخصص این حسابدار یا عدم تجربه و تخصص وی میتواند برای شرکت بسیار مهم باشد.
 • بعد از ثبت شرکت شما باید یک چهارم مبلغ اجاره ماهیانه را به عنوان مالیات به اداره مالیات پرداخت کنید.
نکته های مهم ثبت شرکت در ترکیه

نکته های مهم ثبت شرکت در ترکیه

مزایای و استراتژی شرکتها کسب و کار در بازار ترکیه

قابل توجه صادرکنندگان، واردکنندگان و تولید کنندگان، شما میتوانید با ثبت شرکت در ترکیه از بانکهای ترکیه بستر مناسبی جهت نقل و انتقال پول به سراسر دنیا برای شما فراهم خواهد نمود.

ارائه خدمات LC و گشایش اعتبار در کمترین زمان برای شرکت شما در ترکیه ضمنا شما میتوانید به راحتی و بدون نگرانی از تحریم با سراسر جهان به تجارت آزاد بپردازید.

علاوه بر موارد بالا میتوانید از مزایای اخذ اقامت ترکیه نیز بهره مند گردید.

استراتژی شرکتها کسب وکار در بازار ترکیه عبارتند از: اخذ گواهی CE و استانداردهای اروپا، مذاکره با یک بازرگان و یا موسسه محلی ترکیه برای اعطای نمایندگی تحت برند و علامت تجاری شرکت ایرانی، ثبت برند و علامت تجاری در کشور ترکیه، برپایی کنفرانس ها یا سمینارهای دوره ای معرفی محصول و نام تجاری در هتل های معروف و معتبر و یا اتاق های صنعت ترکیه

مزایای ثبت شرکت در ترکیه عبارتند از:

 • نیازی به داشتن شریک ترک ندارید و می توانید ۱۰۰ درصد مالک شرکت خود باشید.
 • از طریق ترکیه می توانید با بازارهای جهانی در ارتباط باشید.
 • ایران و ترکیه رابطه تجاری بسیار مناسبی با هم دارند.
 • هزینه ثبت و نگهداری شرکت در ترکیه بسیار پایین تر از کشورهای دیگر است.
 • هزینه های زندگی در ترکیه بسیار پایین تر از دیگر کشورهای اروپایی است.
 • مالیات در ترکیه بر اساس هزینه ی درآمدی خود است.
مزایای و استراتژی شرکتها کسب و کار در بازار ترکیه

مزایای و استراتژی شرکتها کسب و کار در بازار ترکیه

در باره نویسنده :

هدف اصلی ما در این وب سایت ارائه اطلاعات جامع و بروز در زمینه سرمایه گذاری و املاک ترکیه است. کارشناسان و مشاوران هلدینگ آریا در ترکیه به عنوان معتبرترین و بزرگترین مرکز سرویس دهی ترکیه می توانند شما را در زمینه اخذ اقامت ترکیه، سرمایه گذاری در ترکیه و املاک ترکیه راهنمائی کنند.

ثبت ديدگاه