تولید انرژی خورشیدی ترکیه

تولید انرژی خورشیدی ترکیه

تولید انرژی خورشیدی ترکیه

ترکیه در 15 سال اخیر، همزمان با رشد اقصادی که کسب کرده است، به یکی از بزرگترین بازارهای انرژی جهان تبدیل شده است که سریع ترین رشد را داشته است.

ترکیه در سال 2017 میلادی گام های چشمگیری را در مسیر توسعه بخش انرژی های تجدیدپذیر خود مانند انرژی بادی و خورشیدی برداشته است.

ترکیه به عنوان کشوری که وابستگی شدید به واردات نفت و گاز دارد راهبرد توسعه منابع داخلی خود را دنبال می کند و ترکیه علاوه بر انرژی های تجدیدپذیر برنامه افزایش تولید انرژی هسته ای و زغال سنگ را در دستورکار قرار داده است.

بخش انرژی های تجدیدپذیر همچنین مسیر نویدبخشی برای همکاری با اتحادیه اروپا است چرا که هر دو طرف به دلیل برخورداری از منابع سوخت فسیلی محدود با منافع و چالش های مشابهی در بخش انرژی روبرو هستند و افزایش استفاده از تجدیدپذیرها در تولید برق همچنین می تواند در تحقق هدف بلندمدت ترکیه برای ایجاد یک قطب گاز طبیعی در داخل مرزهای خود نقش مهمی ایفا کند.

ترکیه علاوه بر داشتن بازار محلی وسیع، در میان بسیاری از مصرف‌کنندگان و تهیه‌کنندگان انرژیجهان دارای موقعیتی بسیار استراتژیک است و به همین دلیل نقش یک پایگاه انرژی مهم در منطقه را نیز ایفا می‌کند.

خطوط موجود و برنامه ریزی شده نفتی، تنگه‌های مهم ترکیه‌ای و ذخایر هیدروکربن امیدوار‌کننده‌ی موجود در کشور، علاوه بر افزایش کنترل بر قیمت انرژی درترکیه، نقش ترکیه بعنوان پل انرژی میان شرق و غرب را نیز تقویت می‌کند.

سرمایه گذاری ترکیه در بخش انرژی بسیار سودمند هست و هم میتوانید اقامت ترکیه رو داشته باشید.

تولید انرژی خورشیدی ترکیه

تولید انرژی خورشیدی ترکیه

چشم انداز ترکیه در رابطه با صنعت انرژی

ترکیه قصد دارد تا سال 2023 میلادی 30 درصد از برق خود را با استفاده از نو شونده ها (به جز آب) تولید کند.

این منابع تامین سرمایه، بخشی از برنامه های بلندمدت آنکارا برای آینده انرژی های تجدیدپذیر است که در برنامه اهداف 2023 میلادی ترکیه، مجموعه ای جامع از اهداف رشد اقتصادی هدف گذاری شده برای یکصدمین سال تاسیس جمهوری ترکیه، گنجانده و برنامه ریزی شده است.

رشد چشمگیر انرژی های تجدیدپذیر در ترکیه مرهون افزایش انگیزه های دولتی، مقررات جدید و گسترش جهانی فناوری های رقابتی است و به جز انرژی آبی، سهم تجدیدپذیرها در تولید برق ترکیه از 0.3 درصد در اویل قرن 21 به 8 درصد در حال حاضر افزایش یافته است.

چشم‌انداز دولت ترکیه برای سال 2023، در رابطه با صنعت انرژی شامل اهداف زیر است:

 • افزایش مجموع ظرفیت نیروی مستقر به 120 گیگا وات
 • افزایش سهم منابع انرژی تجدیدپذیر به 30%
 • افزایش استفاده هیدروالکترونیکی به بالاترین سطح ممکن
 • افزایش ظرفیت نیرو متکی بر انرژی بادی به 20،000 مگا وات
 • تاسیس نیروگاه‌های 1000 مگاواتی زمین گرمایشی  و5000 مگاواتی خورشیدی
 • افزایش خطوط حمل و نقل به 60،717 کیلومتر
 • افزایش ظرفیت واحد توزیع انرژی به سطح 158.460 MVA
 • افزایش استفاده از شبکه هوشمند
 • افزایش ظرفیت ذخیره‌ی گاز طبیعی به بیش از 11 میلیارد متر مکعب
 • به کارگیری نیروگاه‌های انرژی هسته ای(آغاز فعالیت دو نیروگاه برقی هسته‌ای، و ساخت سومین نیروگاه)
 • افزایش ظرفیت نیرو متکی بر زغال سنگ از 17،3 گیگاوات به 30 گیگاوات
چشم انداز ترکیه در رابطه با صنعت انرژی

چشم انداز ترکیه در رابطه با صنعت انرژی

در باره نویسنده :

هدف اصلی ما در این وب سایت ارائه اطلاعات جامع و بروز در زمینه سرمایه گذاری و املاک ترکیه است. کارشناسان و مشاوران هلدینگ آریا در ترکیه به عنوان معتبرترین و بزرگترین مرکز سرویس دهی ترکیه می توانند شما را در زمینه اخذ اقامت ترکیه، سرمایه گذاری در ترکیه و املاک ترکیه راهنمائی کنند.

ثبت ديدگاه