تمدید اقامت ترکیه 2019

تمدید اقامت ترکیه 2019

تمدید اقامت ترکیه 2019

اقامت ترکیه به دلیل روشهای ارزان قیمت دریافت اقامت و همچنین به دلیل شرایط اقتصادی و تجاری ترکیه مورد توجه قرار گرفته است.

این اقامت میتواند از طریق خرید ملک در ترکیه، سرمایه گذاری در ترکیه، اجاره ملک در ترکیه و ثبت شرکت در ترکیه انجام شود.

دو نوع اقامت ترکیه داریم: اقامت موقت و اقامت دائم

براساس قوانین جاری اقامت موقت ترکیه بعد از 8 سال قابل تبدیل به اقامت دائم ترکیه است.

بر حسب نوع مجوز اقامت می توانید درخواست خود را تمدید کنید و تاریخ اتمام مجوز اقامتتان، می تواند به عنوان آغاز فرآیند تمدید مجوز انتخاب شود و بر حسب فرآیند تمدید، گذرنامه و نوع مجوز اقامت انتخابی ممکن است روند متفاوت باشد.

جهت تمدید اقامت دقت داشته باشید که معمولا پیش از 2 هفته مانده به پایان اقامت پیشین و یا ویزای 90 روز مدارک درخواست اقامت از شما دریافت نمی گردد.

مدت زمان سپری شده در خارج ترکیه نمی بایست بیش از 120 روز در یک سال اقامت باشد و اگر با اقامت قبلی خود بیش از 120 روز در خارج ترکیه مانده اید اقامت شما مختل به حساب می آید و می بایست مجددا برای دریافت اقامت اقدام نمائید.

اداره مهاجرت با تصمیمات جدید اتخاذ شده در مورد مراجعات تمدید مجوز اقامت، با اعمال محدودیت هایی موافقت کرده است و تنها افراد صاحب خانه در ترکیه، افرادی که با شهروندان ترک ازدواج کرده اند، خانواده خارجیانی که با مجوز کار در ترکیه هستند، افرادی که بتوانند درآمد شش ماه گذشته خود را ثابت کنند و مطابق با هدف اقامتشان مدارک لازمه را ارائه کنند خواهند توانست مجوز اقامت خود را تمدید نمایند.

تمدید اقامت ترکیه 2019

تمدید اقامت ترکیه 2019

مدارک لازم جهت تمدید مجوز اقامت ترکیه

مدارک مورد نیاز بر حسب مجوز اقامت و یا دلیل اقامت ترکیه ممکن است متغیر باشد و اداره ممکن است در هر زمان اطلاعات اضافی یا مدارک مربوط به درخواست شما برای اجازه اقامت را تقاضا کند.

مدارک لازم جهت تمدید مجوز اقامت ترکیه عبارتند از:

  • عکس باید با زمینه سفید، به صورت بیومتریک و حداکثر متعلق به ۶ ماه اخیر باشد.
  • بیمه سلامت خصوصی جامع
  • در شرایطی که گذرنامه با حروف لاتین نوشته نشده باشد، ترجمه صورت گرفته از سوی مترجم رسمی و یا مقامات رسمی هم باید به مدارک درخواست اضافه شود.
  • چنانچه نام و نام خانوداگی در گذرنامه متفاوت از هم نوشته شده باشد، از فرد خارجی مدرکی درخواست می شود که نشان دهنده دقیق اطلاعات فردی وی بوده و از نمایندگی کشور مبدا اخذ شده است.
  • در صورت تغییر در نام و یا نام خانوادگی شما، شخصا با مراجعه به ادارات محلی باید اطلاعات خویش را به روز رسانی کنید و همچنین ممکن است از افراد خارجی گواهی تولد درخواست شود.
  • در طول دوره درخواست مجوز اقامت، اگر هزینه های مربوط به خوراک، اقامت و سلامت از سوی ادارات دولتی تامین می شود، باید مدرک مربوطه را به اداره فوق اطلاع رسانی کنید.
  • در شرایطی که فرد زیر ۱۸ سال باشد، از سوی پدر یا مادر شخص که در جای دیگری زندگی می کند و یا نمایندگان قانونی وی باید رضایت نامه و تعهد نامه از طرف اشخاص حقوقی داده شده و به اداره فرستاد شود.
  • مدارکی مانند اجاره نامه، فیش حساب بانکی، تائیدیه سند ملکی، بیمه سلامت و موارد دیگر را زودتر از این تاریخ تهیه نفرمائید که مدت اعتبار آنها پایان نپذیرد و معمولا فیش بانکی و تائیدیه سند مالکیت و اجاره نامه را تا 1 ماه گذشته قبول می کنند.
مدارک لازم جهت تمدید مجوز اقامت ترکیه

مدارک لازم جهت تمدید مجوز اقامت ترکیه

در باره نویسنده :

هدف اصلی ما در این وب سایت ارائه اطلاعات جامع و بروز در زمینه سرمایه گذاری و املاک ترکیه است. کارشناسان و مشاوران هلدینگ آریا در ترکیه به عنوان معتبرترین و بزرگترین مرکز سرویس دهی ترکیه می توانند شما را در زمینه اخذ اقامت ترکیه، سرمایه گذاری در ترکیه و املاک ترکیه راهنمائی کنند.

ثبت ديدگاه