تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه

تحصیل در ترکیه در سال های اخیر متقاضیان بسیاری علاقه مند به تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه شوند و هزینه تحصیل مناسب، دانشگاه های معتبر پزشکی، نزدیکی به ایران و اروپا، امکانات رفاهی و آموزشی از جمله این مزیت ها می باشد و در این میان تحصیل پزشکی در این کشور میتوتن مهاجرت های تحصیلی این کشور را شامل شود.

تحصیل پزشکی در ترکیه به دلیل داشتن متقاضیان بسیار زیاد از سراسر جهان دارای محدودیت پذیرش می باشد، دانشجویانی که دارای مدرک زبان ترکی باشند و سابقه تحصیلی عالی تری داشته باشند از شانس بیشتری جهت اخذ پذیرش در دانشگاه های پزشکی ترکیه برخوردارند.

تحصیل پزشکی در ترکیه 6 سال به طول می انجامد که علاوه بر آن یک سال دوره مقدماتی زبان انگلیسی نیز برگذار می شود و در 3 سال اول تحصیل دانشجویان علاوه بر شرکت در کلاس های درس انواع تحقیقات آزمایشگاهی و بالینی را در دانشگاه انجام می دهند و دانشجویان در سال های چهارم و پنجم تحصیل خود مشغول یادگیری و تحقیق بر روی تشخیص و درمان بیماری ها و آموزش عملی می باشند و در سال ششم به صورت کارآموز در بیمارستان می باشند و مسئولیت مراقبت از بیماران را بر عهده دارند.

از شروط پذیرش دانشجو در رشته پزشکی دانشگاه های ترکیه قبولی در آزمون ورودی تحت عنوان آزمون YOS می باشد.

متقاضیان تحصیل پزشکی در ترکیه می توانند به هر یک از زبان های ترکی یا انگلیسی به تحصیلات خود ادامه دهند.

دانشجویانی که متقاضی تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی هستند حتما میبایست مدرک زبان آیلتس یا تافل را داشته باشند.

مزایای تحصیل پزشکی در ترکیه ارائه کارت طبابت بین المللی به فارغ التحصیلان می باشد و که دانشجویان پس از اتمام تحصیلات خود می توانند در هر کجای جهان مشغول کار شوند.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه

در باره نویسنده :

هدف اصلی ما در این وب سایت ارائه اطلاعات جامع و بروز در زمینه سرمایه گذاری و املاک ترکیه است. کارشناسان و مشاوران هلدینگ آریا در ترکیه به عنوان معتبرترین و بزرگترین مرکز سرویس دهی ترکیه می توانند شما را در زمینه اخذ اقامت ترکیه، سرمایه گذاری در ترکیه و املاک ترکیه راهنمائی کنند.

ثبت ديدگاه