تحصیلات تکمیلی در ترکیه

تحصیلات تکمیلی در ترکیه

تحصیلات تکمیلی در ترکیه

در دانشگاه های ترکیه در کنار دانشجویان بومی، دانشجویان خارجی و دانشجویانی که از طریق طرح جابجایی دانشجو مابین دانشجویان دانشگاههای طرف قرارداد به این کشور عزیمت نموده اند به تحصیلات خود ادامه می دهند.

تحصیل در دوره های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه های غیردولتی ترکیه از دوره های کارشناسی کم هزینه تر است و تحصیلات تکمیلی در ترکیه شامل دوره ی فوق لیسانس و دکتری می شود.

براساس داده های سال 2017، در ترکیه مجموعا 196 دانشگاه متشکل از 123 دانشگاه دولتی و 73 دانشگاه اوقاف فعالیت می کنند.

حضور دانشجویان ایرانی به دلایلی مانند هزینه های نسبتا مطابق با کشور ایران، دانشگاه های معتبر در سراسر دنیا، اعتبار مدرک دانشگاه های ترکیه در وزارت علوم ایران، حضوری پر رنگ و چشم گیر می باشد.

تمامی مدارک اعطا شده از جانب دانشگاه های ترکیه، دارای اعتبار جهانی و بین المللی هستند در تمام کشور های دنیا مورد پذیرش و استناد واقع می شوند.

دانشجویان برای ادامه ی تحصیل در مرحله ی تحصیلات تکمیلی در ترکیه، باید در آزمون های مخصوصی که هر دانشگاه به عمل می آورد شرکت کنند .

نکته ی دیگر در رابطه با تحصیلات تکمیلی در ترکیه این است که دانشجو به مدت ۲ سال در مقطع فوق لیسانس و ۴ سال در دوره ی دکتری، مشغول به تحصیل است که باید در هر دوی این دوره ها در حدود ۲۰ تا ۳۰ واحد درسی خود را در طی نیمی از دوره بگذراند و نیمه ی دیگر مقطع تحصیلی اش را به کار تحقیق و پژوهش روی موضوع پایان نامه اختصاص دهد و در پایان به دفاع از آن بپردازد.

دانشجو به تناسب رشته و دانشگاه خود در دوره ی تحصیلات تکمیلی در ترکیه، با یکی از زبان های ترکی، آلمانی، فرانسوی و انگلیسی، مشغول به تحصیل در دانشگاه ها می شود.

تحصیلات تکمیلی در ترکیه

تحصیلات تکمیلی در ترکیه

در باره نویسنده :

هدف اصلی ما در این وب سایت ارائه اطلاعات جامع و بروز در زمینه سرمایه گذاری و املاک ترکیه است. کارشناسان و مشاوران هلدینگ آریا در ترکیه به عنوان معتبرترین و بزرگترین مرکز سرویس دهی ترکیه می توانند شما را در زمینه اخذ اقامت ترکیه، سرمایه گذاری در ترکیه و املاک ترکیه راهنمائی کنند.

ثبت ديدگاه