بورسیه در ترکیه

بورسیه در ترکیه

بورسیه در ترکیه

ترکیه کشوری است با تقاضای خوبی برای مهاجرت و اقامت، که این موضوع در کنار هزینه های تحصیل و زندگی برای دانشجویان شاید امری سخت باشد و از این رو دانشجویان به دنبال راهی برای تسهیل امر تحصیل و معیشت خود با کم کردن هزینه های جاری خود و اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه روی می آورند.

بورسیه تحصیلی در ترکیه حالات مختلفی دارد و هر دانشجو بر اساس شرایط تحصیلی و رزومه خود نسبت به اخذ آن اقدام نماید و درکشور ترکیه شما می توانید بورسیه را از دانشگاه ، موسسه ها تحقیقاتی و . . . به دست آورید.

اغلب بورسیه های تحصیلی ارائه شده در این کشور برای دانشجویان محصل در مقاطع تحصیلات تکمیلی تمام وقت در موسسات آموزش عالی ترکیه است که دوره تحصیل خود را در ترم پاییز آغاز می کنند.

دلایل علاقه مندی دانشجویان برای تحصیل در ترکیه و کار در این کشور است پایین بودن هزینه ها از دیگر عواملی است که تحصیل در ترکیه را برای متقاضیان تحصیل جذاب نموده است.

بسیاری افراد جهت اقامت به ترکیه معمولا از طریق تحصیل در ترکیه اقدام می کنند، که پس از اخذ اقامت تحصیلی و اخذ پذیرش تحصیل در ترکیه نسبت به اخذ تابعیت یا شهروندی ترکیه میتوانند اقدام کنند، البته این روش یکی از روش های مهاجرت به ترکیه می باشد روش های دیگر نظیر ویزای کار در ترکیه و سرمایه گذاری در ترکیه نیز وجود دارند.

دریافت بورسیه های تحصیلی ترکیه و تحصیل در این کشور، سرشار از کسب تجربه‌های نو برای دانشجویان خارجی خواهد بود و زیرا از سویی با کشوری آشنا می‌شوند که سابقه تاریخی طولانی مدتی دارد و فراز و نشیب‌های فراوان باعث پختگی آن شده است و از سوی دیگر امکان ملاقات و آشنایی با دانشجویان بین‌المللی دیگر با فرهنگ‌ها و زبان های مختلف را تجربه خواهند کرد.

بورسیه در ترکیه

بورسیه در ترکیه

انواع بورس تحصیلی در ترکیه

بورسیه تحصیلی در ترکیه به دو بخش دولتی و خصوصی تقسیم می شود که بورس های دولتی از سوی دانشگاه ها و نهاد های دولتی تامین می شوند و بورس های خصوصی از سوی شرکت ها، موسسه ها و نهاد های خصوصی برای تربیت نیروی کاری مورد نیاز خود تامین می شوند .

انواع بورس تحصیلی دولتی در ترکیه عبارتند از: بورس تحصیلی بین المللی بنیامین ا. گیلمن، بورس تحصیلی بورن اواردز، بورس تحصیلی فولبرایت

بورس های خصوص شامل دو بخش هست: شورا های آمریکا برای آموزش بین المللی، هیئت تحقیق و تبادل بین المللی

هزینه تحصیل در موسسات آموزشی عالی ترکیه در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی ارزان تر و مقرون به صرفه تر است و البته هزینه تحصیل در این کشور با توجه به رشته، مقطع تحصیلی دانشگاه محل تحصیل و زبان تحصیل متفاوت می باشد.

انواع بورس تحصیلی در ترکیه

انواع بورس تحصیلی در ترکیه

توسط | 2019-01-26T18:27:20+04:00 ژانویه 26th، 2019|تحصیل در ترکیه، ترکیه دسته بندی ها|بدون ديدگاه

در باره نویسنده :

هدف اصلی ما در این وب سایت ارائه اطلاعات جامع و بروز در زمینه سرمایه گذاری و املاک ترکیه است. کارشناسان و مشاوران هلدینگ آریا در ترکیه به عنوان معتبرترین و بزرگترین مرکز سرویس دهی ترکیه می توانند شما را در زمینه اخذ اقامت ترکیه، سرمایه گذاری در ترکیه و املاک ترکیه راهنمائی کنند.

ثبت ديدگاه