املاک ترکیه، ملک در ترکیه، خرید ملک در ترکیه

املاک ترکیه، ملک در ترکیه، خرید ملک در ترکیه 2019-02-05T11:34:55+04:00

املاک ترکیه، خرید ملک در ترکیه

آپارتمان در ترکیه، مغازه در ترکیه، ویلا در ترکیه، زمین کشاورزی در ترکیه، زمین مسکونی در ترکیه

کلیه هزینه های مربوط به خرید و فروش ملک، سند و کمیسیون بر عهده فروشنده است.

املاک ترکیه

املاک ترکیه به 5 دسته آپارتمان در ترکیه (مسکونی و اداری)، ویلا در ترکیه، مغازه در ترکیه، زمین مسکونی در ترکیه و زمین کشاورزی در ترکیه تقسیم بندی می شود.

اطلاعات منحصر به فرد و حدود قیمت هایی که در زیر مطالعه می کنید بصورت تخصصی توسط کارشناسان هلدینگ آریا در ترکیه به عنوان معتبرترین و بزرگترین مرکز مشاوره سرمایه گذاری و املاک ترکیه برای شما گردآوری شده است.

آپارتمان در ترکیه

انواع اقامت موقت ترکیه

– اقامت کاری ترکیه
– اقامت خرید ملک ترکیه
– اقامت تحصیلی ترکیه

اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک

اتباع خارجی که دارای املاک و مستغلات در ترکیه می باشند، در صورتی که جهت اجازه اقامت مراجعه نمایند، ملک مورد نظر باید مسکونی بوده و برای این هدف مورد استفاده قرار گیرد.

همچنین در صورتی که اعضاء خانواده در ملک مورد بحث دارای سهم و حق مالکیتی باشند، اعضاء خانواده نیز بدین ترتیب می توانند برای اجازه اقامت مراجعه نمایند.

به اتباع خارجی که که در ترکیه برای مدت حداقل هشت سال بدون وقفه با اجازه اقامت، اقامت داشته اند و یا دارای شروط تعیین شده از سوی سازمان سیاست های مهاجرتی باشند، با تائید وزارت خانه می تواند از سوی استانداری ها برای آنها اجازه اقامت دائم صادر گردد.

این نوع اقامت در صورت تمدید مستمر برای 8 سال قابل تبدیل به اقامت دائم ترکیه است.

هر مالک ملکی که برای یک دوره مستمر و بدون وقفه پنج ساله در ترکیه زندگی کند نیز در صورتی که هر سال حداقل 185 روز در ترکیه اقامت داشته باشد، می تواند درخواست شهروندی نماید.
ماده 11 قانون 5901 الزامات لازم برای مجوز اقامت بدون وقفه را نشان می دهد. میزان حداقلی برای ارزش ملک وجود ندارد.

نکته 1: اجازه اقامت کوتاه مدت به غیر از برای اتباع خارجی ذکر شده، در هر مرتبه حداکثر برای مدت دو سال قابل تنظیم می باشد.

نکته 2: مجوز اقامت در ترکیه تحت تاثیر مواردی نظیر ذیل از بین میرود:
1- در صورتی که یک و یا چند شرط مورد نیاز برای اجازه اقامت کوتاه مدت به جای آورده نشود و یا از بین برود، 2- در صورت تثبیت این امر که اجازه اقامت برای اهدافی غیر از اهداف صدور اجازه اقامت استفاده شده باشد، 3- در صورتی که در خصوص وی حکم اخراج از کشور و یا ممنوعیت ورود به کشور وجود داشته باشد، 4- نقض مقررات از جهت مدت اقامت در خارج از کشور.

در این شرایط اجازه اقامت داده نخواهد شد، و در صورتی که داده شده باشد باطل خواهد گردید و در صورت اتمام مدت آن تمدید نخواهد گردید.

نکته 3: در شرایطی که فرد سرپرست خانواده اقامت ترکیه را اخذ کرده باشد می تواند بر اساس قوانین برای اعضای خانواده خود نیز اقامت نسبیت را بگیرد.
اقامت نسبیت برای همسر و فرزندان زیر 18 سال قابل اخذ می باشد.

نکته 4: در صورتی که فرد خارجی که درخواست اجازه اقامت نسبیت نموده است، دارای بیش از یک همسر باشد، تنها برای یکی از همسران اجازه اقامت نسبیت تنظیم خواهد گردید. اما برای تمام فرزندان فرد خارجی، اجازه اقامت صادر خواهد گردید.

نکته 5: در درخواست اجازه اقامت نسبیت برای کودکان، در صورتی پدر و یا مادر دارای حق حضانت در خارج از کشور باشد، اخذ رضایت آنها الزامی می باشد.

نکته 6: اجازه اقامت نسبیت، بدون نیاز به اجازه اقامت دانشجویی حق آموزش در مراکز آموزشی ابتدائی و راهنمایی را تا سن هجده سالگی تامین می نماید.

نکته 7: اجازه اقامت نسبیت، در هر مرتبه حداکثر برای مدت سه سال قابل تنظیم می باشد. اما تحت هیچ شرایطی نمی تواند بیشتر از اجازه اقامت سرپرست باشد.

نکته 8: برای اخذ اقامت از طریق نسبیت؛ برای سرپرست داشتن بیمه بهداشت و درمان معتبر که تمام اعضای خانواده را پوشش داد، داشتن درآمد ماهانه به صورتی که سهم هر فرد خانواده کمتر یک سوم حداقل دستمزد نباشد، ارائه برگه سوء سابقه که نشان دهنده این امر باشد که در پنج سال اخیر جرمی که بر نظم خانواده اثر بگذارد مرتکب نگردیده است، حداقل یک سال در ترکیه اقامت داشته باشد و آدرس وی در سیستم ثبت آدرس ثبت شده باشد ضروری است.

مزایای خرید ملک و اخذ اقامت ترکیه

به دلیل وضعیت مناسب ترکیه برای سرمایه گذاری در املاک و همچنین تسهیلات روان ارائه کارت اقامت به شهروندان خارجی، این کشور مورد توجه بسیاری از افرادی که به فکر حفظ و افزایش سرمایه خود هستند قرار گرفته است.

از مزایای خرید ملک در ترکیه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • اخذ اقامت موقت ترکیه با کمترین مبلغ سرمایه گذاری در حوزه املاک
  • اخذ اقامت خانواده (همسر و فرزندان)
  • افزایش ارزش ملک به صورت سالانه حدود 5 تا 10%
  • قابلیت تبدیل به اقامت دائم پس از 8 سال تمدید اقامت موقت
  • بهره مندی از سود و ارزش افزوده رشد املاک و سرمایه گذاری ارزی
  • سهولت اخذ ویزا و سفر ارزان به کشورهای حوزه شینگن، کانادا و آمریکا
  • وجود مدارس و دانشگاه های معتبر با استانداردهای اروپائی و آمریکائی
  • امکان دریافت وام و تسهیلات بانکی با درصد کارمزد پائین
  • آینده و چشم انداز روشن و بهتر نسبت به دیگر کشورهای منطقه نظیر آذربایجان و ارمنستان

همچنین با امکان عرضه ملک بصورت اجاره  سالانه و دریافت حداقل 400 دلار به عنوان مبلغ اجاره ماهانه؛ با تهیه چندین خانه می توانید سرمایه گذاری مناسبی در ترکیه داشته باشید.

هلدینگ آریا با در اختیار داشتن شعب متعدد، مجاز و تابلو دار در مراکز پرتردد ترکیه و گرجستان و دفاتر ایران با قابلیت دسترسی آسان، ضمن ارائه تمامی خدمات در هر شعبه، توانسته است خدمات را بصورت تفکیک شده و تخصصی در شعب مختلف ارائه دهد.

نکته 1: اگر از طریق شعب آریا اقدام به خرید ملک در ترکیه کرده باشید، درخواست اقامت ترکیه شما رایگان خواهد بود.

نکته 2: طبق قوانین ترکیه، در دفاتر قانونی (با تابلو)، مشاوره حقوقی و خرید ملک برای خریدار، رایگان و “بدون پرداخت کمیسیون” خواهد بود.
نتیجه این قانون این است که شما در صورت استفاده از دفاتر قانونی (با تابلو)، بدون اینکه هیچ هزینه ای پرداخت نمایید، میتوانید از صحت خرید و قیمت خرید مطمئن باشید و نیازی ندارید برای صرفه جویی در پرداخت هزینه کمیسیون، بی واسطه عمل کنید و در دام دلالی بیفتید.

نکته 3: به هیچ وجه برای خرید ملک در ترکیه، بجای «دفاتر با تابلو قابل مشاهده» که توسط دولت، پلیس و اداره مالیات ترکیه شناخته شده اند، به بهانه های دروغین از افرادی که در قالب راهنمایی به صورت راننده تاکسی یا معرفی شده توسط صاحب هتل و رستوران در کمین هستند و یا دفاتر بدون تابلو قابل مشاهده، که مخصوص کلاهبرداری راه اندازی شده و هر سه ماه جابجا میشوند، استفاده ننمایید.

نکته 4: با توجه به سوء استفاده های فراوان از ایرانی ها، به دلیل نداشتن اطلاعات از قیمت املاک ترکیه و مناطق ترکیه، داشتن متوسط قیمت خرید ملک در ترکیه جهت آگاهی شما بسیار مهم است.

قیمت املاک ترکیه

قیمت آپارتمان های گرین (با کابینت و کولر گازی و پکیج)  و آماده تحویل در ترکیه:

از طرفی جریان دلالی متاسفانه مرسوم در ترکیه در خرید خانه های گرین به راحتی قیمت مالک را عوض خواهند کرد و به شما ۵.۰۰۰ دلار گران تر می توانند بفروشند ولی در خرید آپارتمان از خود پروژه باید به قیمت پروژه بفروشند و شما گران نخواهید خرید.

↑ برگشت به بالا

ویلا در ترکیه

↑ برگشت به بالا

مغازه در ترکیه

↑ برگشت به بالا

زمین مسکونی در ترکیه

↑ برگشت به بالا

زمین کشاورزی در ترکیه

↑ برگشت به بالا