احداث دامپروری و دامداری در ترکیه

احداث دامپروری و دامداری در ترکیه

احداث دامپروری و دامداری در ترکیه

ترکیه یکی از محدود کشورهایی است که غذای نزدیک به 76 میلیون نفر را در داخل کشورش تولید می کند و ترکیه با داشتن یک آب و هوای مطلوب و بخش کشاورزی پر رونق در تلاش است با یک برنامه ریزی منسجم استانداردهای اتحادیه اروپا را در بخش کشاورزی پیاده سازی نماید تا امکان صادرات به اتحادیه اروپا را فراهم نماید.

ترکیه از نظر داشتن حیوانات اهلی جزء کشورهای مهم در جهان است و تولیدات بخش دامداری همواره به عنوان یکی از بخشهای اساسی مدنظر بوده است.

حدود چهارده میلیون هکتار از اراضی موجود و قابل استفاده در ترکیه را چراگاه ها و مراتع تشکیل می دهند و کشور ترکیه حدود دو میلیون تن گوشت تولید کرده است و علاوه بر انواع گوشت قرمز و سفید، ترکیه شیر گاو و گوسفند، پشم و تخم مرغ هم تولید می کند و بخشی از این تولیدات به کشورهای مختلف صادر میشود.

نزدیک به یک چهارم جمعیت کشور ترکیه در بخش کشاورزی مشغول هستند که دولت ترکیه از این بخش به صورت ویژه حمایت می نماید به طوری که سالیانه نزدیک به 17 میلیارد دلار ارزش محصولات تولید شده در بخش کشاورزی می باشد.

با توجه به روزهای گرم در طول سال در کشور ترکیه تولیدات شیر به صورت استریلیزیه به اروپا، خاورمیانه و آمریکا صادر می شود و مزارع بزرگ در ترکیه برنامه های بازسازی فارم ها را از سال 1980 شروع اما از سال 2010 بانک کشاورزی ترکیه با ارائه وام های بلند مدت و بهره بانکی صفر به بخش دامپروری به طور جدی از گاوداران صنعتی حمایت نموده است و این ابزارهای تشویقی دولت باعث شده است که گاوداری های صنعتی بزرگ به ویژه در ناحیه غرب ترکیه منطقه ازمیر تاسیس و در کنار آن کارخانه ها لبنی نیز توسعه یابند.

احداث دامپروری و دامداری در ترکیه

احداث دامپروری و دامداری در ترکیه

در باره نویسنده :

هدف اصلی ما در این وب سایت ارائه اطلاعات جامع و بروز در زمینه سرمایه گذاری و املاک ترکیه است. کارشناسان و مشاوران هلدینگ آریا در ترکیه به عنوان معتبرترین و بزرگترین مرکز سرویس دهی ترکیه می توانند شما را در زمینه اخذ اقامت ترکیه، سرمایه گذاری در ترکیه و املاک ترکیه راهنمائی کنند.

ثبت ديدگاه