اجاره زمین کشاورزی در ترکیه

اجاره زمین کشاورزی در ترکیه

اجاره زمین کشاورزی در ترکیه

بخش کشاورزی یکی از مهمترین بخش های اقتصادی (چه اقتصاد داخلی چه تجارت بین المللی) ترکیه به حساب می آید و یکی از ستون‌های اصلی اقتصاد ترکیه، بخش کشاورزی آن است.

ترکیه جزو معدود کشورهایی است که در زمینه کشاورزی و به دنبال آن غذا به خودکفایی رسیده است و داشتن آب و هوای مطبوع، خاک حاصلخیز و به ویژه بارندگی‌های که باعث شده کشاورزی در ترکیه تا این اندازه رشد داشته باشد.

براساس قوانین جدید ترکیه مساحت قابل فروش زمین به اتباع خارجی از 5/2 هکتار به 30 هکتار افزایش داده شده است و این متراژ را به میزان دو برابر در مناطق خاص نیز افزایش دهد ولی میزان فروش ملک به خارجیان در محدوده هر شهر نباید از 10 درصد میزان ملک های در مالکیت خصوصی آن شهر تجاوز کند و با توجه به قیمت ارزان زمین درترکیه نسبت به ایران مخصوصا در شهرهای توریستی مانند آلانیا و آنتالیا درصد سرمایه گذاران ایرانی در این بخش افزایش چشمگیری پیدا کرده است .

هرچه از سمت شرق کشور، که بیشتر کوهستانی است، به سمت غرب پیش بروید، زمین‌های کشاورزی بیشتر می‌شود و اما نواحی شرقی نیز با وجود اقلیم کوهستانی حدود یک چهارم ارزش ناخالص کل تولیدات کشاورزی را به خود اختصاص داده‌اند.

ترکیه را در صادرات میوه و سبزی بسیار پیشرفته دانست و در ضمن گوجه فرنگی، در صدر صادرات سبزی قرار دارد و توت فرنگی نیز در رتبه اول صادرات میوه این کشور قرار گرفته است.

اجاره زمین کشاورزی در ترکیه متغییر هست و بستگی به هکتار و منطقه دارد و سرمایه گذاری کشاورزی ترکیه یکی از مهمترین بخش های اقتصادی و چه اقتصاد داخلی چه تجارت بین المللی ترکیه به حساب می آید.

اجاره زمین کشاورزی در ترکیه

اجاره زمین کشاورزی در ترکیه

محصولات کشاورزی ترکیه

ترکیه اغلب نیازهای غذایی خود را در داخل کشورش تامین می کند و حدود ۳۶درصد زمین های این کشور به کشاورزی اختصاص دارد و تولید محصولات کشاورزی در اقتصاد ترکیه از جایگاه ویژهای برخوردار است و ترکیه اغلب نیازهای غذایی خود را در داخل کشورش تامین می کند و حدود ۳۶درصد زمین های این کشور به کشاورزی اختصاص دارد.

ترکیه در تولید پنبه نیز جایگاه ویژهای در سطح جهانی دارد پنبه در مناطق اژه، مدیترانه، جنوب شرقی ترکیه تولید میشود و پنبه، بعد از گندم، مهمترین محصول کشاورزی ترکیه است.

توتون و تنباکو در مناطق اژه، مرمره و دریای سیاه و آناتولی شرقی تولید میشود و از معروفیت زیادی در سطح جهانی برخوردار است و دانه های روغنی مانند دانه های آفتابگردان، پنبه، سویا، بادام زمینی، کنجد و… در ترکیه تولید میشود و چای هم در مناطق گرم و مرطوب منطقه دریای سیاه تولید میشود.

نزدیک به ۴۰ درصد از خاک ترکیه زمین کشاورزی و ۱۵ درصد جنگل است و گندم و سبزیجات مهم‌ترین محصولات کشاورزی ترکیه هستند و بزرگ‌ترین تولید کننده فندق، انجیر، زردآلو و کشمش در جهان ترکیه است و این کشور چهارمین تولیدکننده سبزیجات تازه و انگور دنیا است و ترکیه همچینین ششمین تولید کننده تنباکو، هشتمین تولیدکننده گندم و دهمین تولیدکننده پنبه در جهان است و چای نیز نه تنها در ترکیه در سطح گسترده تولید می‌شود، بلکه یکی از مهم‌ترین صادرات این کشور است.

محصولات کشاورزی ترکیه

محصولات کشاورزی ترکیه

در باره نویسنده :

هدف اصلی ما در این وب سایت ارائه اطلاعات جامع و بروز در زمینه سرمایه گذاری و املاک ترکیه است. کارشناسان و مشاوران هلدینگ آریا در ترکیه به عنوان معتبرترین و بزرگترین مرکز سرویس دهی ترکیه می توانند شما را در زمینه اخذ اقامت ترکیه، سرمایه گذاری در ترکیه و املاک ترکیه راهنمائی کنند.

ثبت ديدگاه